Nowe trendy… sprzed lat

Moda zmienia się, to bezsporne. Kroje pojawiają się, ulatują i ponownie powracają po paru latach.

Lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w dziewiątej dekadzie ubiegłego wieku. Znowu ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów fason.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo opięte i nieco za krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku popularne były nader szerokie marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

 

Author: admin