Skorzystaj z możliwości jakie daje najpopularniejsza wyszukiwarka na planecie

Dlaczego ruch z wyszukiwarek internetowych jest nader wartościowy

Jeśli ktoś wejdzie na twoją stronę internetową z wyszukiwarki, oznacza to, że najpewniej wprowadził w pole wyszukiwania słowo kluczowe lub frazę, pod kątem której twoja witryna internetowa zajmuje wysokie miejsce. Większość internautów wchodzi na strony internetowe wyłącznie z pierwszej strony wyników wyszukiwań. Zazwyczaj są to frazy związane właśnie z ofertą przedsiębiorstwa. Słowem na witrynę WWW wchodzą osoby, które świadomie szukają konkretnego słowa kluczowego lub frazy. Generalnie nie są to wejścia przypadkowe, ale ludzi zainteresowanych właśnie tym rodzajem produktu lub usługi jaki oferujesz na stronie firmowej.

W jaki sposób można umieścić twoją stronę WWW na pierwszej stronie wyników wyszukiwań Google na interesujące Ciebie słowa kluczowe lub frazy?

Są na to cztery sposoby.

Wypozycjonowanie strony WWW na pierwszą stronę w wynikach naturalnych

Miejsca na pierwszej stronie wyników naturalnych są to cały czas najbardziej wartościowe miejsca jeżeli chodzi o promocję i budowanie wizerunku strony internetowej. Prawdopodobnie dużo osób chętniej klika na linki z wyników naturalnych niż na reklamę kontekstową. Wysokie pozycje świadczą o wartości witryny. Nieczęsto ktoś będzie pozycjonował witrynę, która nie niesie w sobie wartości dla odbiorcy a tym samym ma małe możliwości sprzedania usługi lub towaru albo promowania jakiejś idei.

Powstało pojęcie SEO – czyli Search Engine Optimization, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jest to dziedzina multidyscyplinarna, w skład której wchodzą: przynajmniej podstawy html/css, analiza wielu danych z sieci, konfiguracja serwerów, wiedza na temat domen internetowych, UX, copywriting, marketing.

Powszechnie używa się zamiennie terminów SEO oraz pozycjonowanie stron WWW. Nie jest to prawidłowe, ponieważ pojęcie pozycjonowanie jest szersze, SEO jest częścią działań pozycjonowania. Na pozycjonowanie stron WWW składają się działania on site oraz off-site. On site to właśnie SEO, czyli optymalizacja strony. Off-site to po prostu linkbuilding, czyli zdobywanie odnośników do strony pozycjonowanej na innych witrynach internetowych.

Specjalista SEO powinien znać się na każdej kwestii pozycjonowania, jednakże już w tej dyscyplinie wyodrębniają się osoby, specjalizujące się przykładowo tylko w linkbuildingu.

Usługi specjalisty SEO to w aktualnych czasach nader pożądane usługi. Miejsce w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, w tak zwanych serpach w Google to wielokrotnie przyczyna osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Reklama kontekstowa w wyszukiwarce

W odróżnieniu od pozycjonowania w przypadku reklamy kontekstowej strona internetowa która ma być promowana pojawia się na pierwszej stronie wyników od razu po włączeniu kampanii. Jest to nader przydatne, jeśli akurat zależy nam na czasie. Wyszukiwarka Google daje do dyspozycji bardzo rozbudowany panel, w którym można zoptymalizować kampanie zarówno pod kątem ruchu jak i kosztów. Bardzo przydatnym narzędziem jest serwis z propozycjami słów kluczowych. Trzeba dodać że linki sponsorowane mogą być emitowane również w witrynach WWW sieci partnerskiej.

Mapy Google

Wyniki map Google wyświetlają się u góry strony wyników wyszukiwania. Mapy Google nie zawsze pojawiają się. Na mapie umieszczone są punkty oznaczające miejsca stanowiące odpowiedź na słowo kluczowe lub frazę a poniżej dane tych miejsc.

Google Moja Firma

Google daje możliwość założenia wizytówki swojej przedsiębiorstwa. Można tam zamieścić poza podstawowymi danymi również odsyłacz do strony firmowej a także sprzedawane produkty.

Google najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym serwisem w sieci Internet służącym do szukania informacji a wskutek tego największym źródłem ruchu dla witryn internetowych. Co jest przyczyną tej wielkiej?

Powodem tego są dwie cechy. Sukces mógł zdarzyć się tylko w sytuacji zaistnienia tych dwóch cech naraz.
Prostota
Ogólnie koncepcja wyszukiwarek jest fantastyczna. W pasek wyszukiwania wpisuje się po prostu frazę związaną z poszukiwanymi przez nas informacjami. W efekcie serwis zwraca w formie listy odsyłacze do witryn internetowych które to zawierają poszukiwane przez nas treści.
Przed wyszukiwarkami w Internecie królowały portale, będące katalogami linków do różnych witryn Internetowych. Były to nader rozbudowane witryny i poszukiwanie nowych informacji mogło być trochę niełatwe. Trzeba było zorientować się w organizacji konkretnego serwisu, żeby znaleźć potrzebną informację. Portale były uzupełniane o sekcje własnych treści. Do teraźniejszych czasów te serwisy – o ile wcześniej nie upadły – przeobraziły się właśnie w zbiory artykułów własnych a funkcja katalogowania w dużym stopniu została ograniczona. Natomiast w odróżnieniu od portali wyszukiwarki zaproponowały coś innego. Co prawda wiele z nich było tak zaprojektowanych, że witryna wyglądała jak katalog stron WWW, jednakże sama wyszukiwarka pod kątem designu to było po prostu pole do wpisania szukanej frazy. W przypadku wyszukiwarki Google zrezygnowano z rozbudowanej strony głównej na rzecz minimalizmu. Na stronie głównej prócz logo i pola wyszukiwania nie ma dużo więcej elementów. Natomiast same potężne możliwości wyszukiwarki starczają i przewyższają znacznie możliwości wyszukiwania informacji jakie oferowały portale w formule katalogów stron WWW.

Jakość wyników
Wyszukiwarka Google dawała bardzo trafne wyniki. Do tego ilość zaindeksowanych stron WWW znacząco przewyższała liczbę zaindeksowanych stron WWW w każdym portalu.

Specjalista pozycjonowania stron

Author: admin