Golf

golfistka

Golf jest sportem z wielowiekową tradycją. Jego początki to średniowieczna Szkocja. Prawdopodobnie to jest powodem ze sport ten jest najbardziej popularny w krajach anglosaskich. 

Jednak również i u nas, w Polsce, golf jest obecny. Od początku lat dziewięćdziesiątych zeszłego wieku, sport ten jakby powrócił do naszego kraju. W 1993 roku powstał Polski Związek Golfowy. Obecnie nie brakuje miejsc do gry w golfa, dostępny też jest sprzęt dla golfistów. Natomiast jest to sport drogi. Ekwipunek golfisty to koszt tysięcy a nie setek złotych. Zestaw kijów, bo jeden kij to za mało, to kilka tysięcy złotych, wózek elektryczny to nawet około dwudziestu tysięcy złotych. Torba, ubiór, buty golfowe. Do tego koszty wynajęcia pola golfowego.  

Rozgrywka w golfa to kilkugodzinny ruch na świeżym powietrzu, niezbyt forsowny. Specyfika tego sportu sprawia, że mogą grać nawet starsze osoby. Samo przebywanie na polu golfowym może być dużą przyjemnością, bowiem są to bardzo zadbane, zielone tereny, z ciekawym ukształtowaniem terenu. 

golf

Author: admin