Perfumy na imprezę – jak je wybrać i jak stosować?

Zapachy, a w tym wody kolońskie, toaletowe czy same perfumy i wody perfumowane warto rozważnie dobierać w zależności czasu i miejsca, do którego chcemy się aktualnie udać. O ile nie brakuje poradników dotyczących zapachów na co dzień, do pracy, a nawet na samą imprezę, o tyle nie każdy z artykułów poruszy te kwestie, które są opisane w poniższej treści. 

Perfumy na imprezę – liczy się miejsce i aktywność fizyczna 

Temat dostosowania zapachu do okazji nie jest aktualny „od wczoraj”. Artykuły dotyczące doboru perfum do pracy cieszą się niezmienną popularnością. 

sytuacji, kiedy planujemy udać się na spotkanie towarzyskie warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. W przypadku klubów, w których przebieg imprezy jest bardziej aktywny można rozważyć zapach o większej intensywności. W przypadku kameralnych spotkań na miejscu będzie analogicznie stosowanie perfum o mniejszej intensywności. 

Wynika to z prostego powodu – w przypadku większej aktywności fizycznej i dużych przestrzeni / pomieszczeń emisja zaaplikowanego zapachu będzie trwała krócej. Największa intensywność przypadnie na początek imprezy. Wraz z „rozgrzaniem się” perfumy zaczną odparowywać z powierzchni ciała w szybszym tempie. W takim przypadku nawet intensywne produkty nie powinny „przyduszać” osób wokół nas. 

Odmiennie będzie wyglądał proces doboru perfum do kameralnych okazji. W ich przypadku, a konkretnie, jeżeli chodzi o perfumy damskie takie jak te, w które można zaopatrzyć się w https://lane-perfumy.com/lane-perfumy-damskie-c-274.html aktywność fizyczna jest mniejsza niżeli w przypadku zabawy, w czasie której tańczymy. Ponad to kameralne spotkania często związane są z poczęstunkiem lub nawet ich serią. Co za tym idzie obecności przy stole. Warto wówczas zastanowić się nad zapachami o umiarkowanej intensywności. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zapach naszych perfum będzie ingerował w powonienie i poczucie smaku spożywanych potraw nie tylko przez nas, ale również przez otaczające nas osoby. 

Jak stosować i jak aplikować perfumy? 

Nie każdy zwraca uwagę na sposób aplikacji wody toaletowej, wody perfumowanej czy samych perfum. Należy wziąć pod uwagę, że każdy rodzaj zapachu przeznaczony jest przede wszystkim do aplikacji na skórę, a w tym szyję, dekolt, a nawet włosy. W momencie, kiedy nasze perfumy pokryją część odzieży przez bezpośrednią aplikację należy liczyć się z tym, że „zapachnimy” czyjąś kurtkę lub płaszcz pozostawiając własne okrycie w szatni. Taka sytuacja może wydarzyć się również w stosunku do nas samych. Z powyższego powodu warto korzystać z podstawowego, perfumowego savoir vivre. 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *