Endometrioza

Endometrioza leczenie przyczyny
Powstawanie bardzo
mocnego bólu menstruacyjnego, ból używany w trakcie stosunku seksualnego jak oraz trudności z wstąpieniem w chcę mogą żyć wskaźnikami endometriozy.
endometrioza
Jakie są objawy endometriozy?
Do codziennych objawów należą:

silny ból menstruacyjny występujący w trakcie, przed lub/i po wykonaniu krwawienia;
dawanie bardzo szybkich krwawień miesięcznych;
ból miesiączkowy zlokalizowany być chyba w części brzucha, jednak rzadko w gwiazdy pleców w strony
lędźwiowo-krzyżowej;
ból może tkwić w trakcie stosunku płciowego (dyspareunia);
niezwykle powszechnie powstaje nasilony PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego);
częste zaburzenia długości trwania cyklu;
występowanie krwawień między menstruacjami;
ból w trakcie oddawania moczu/stolca;
porażek w moczu;
niemożność przybycia w ciążę.
Liczy się, że choroba dotyka 7-15% dziewczyn w wieku rozrodczym oraz nieleczona może wywoływać do niepłodności. Nie trwa w momencie postmenopauzalnym ani przedpokwitaniowym.
Czym stanowi endometrium?
Mianem endometrium szacuje się błonę śluzową wyściełającą macicę od wewnątrz. Jest wtedy tkanka ulegająca zgrubieniu w różnic na stymulację hormonalną w trakcie cyklu menstruacyjnego. Skoro nie trafi do zagnieżdżenia się w niej pokrytej komórki jajowej ulega ona złuszczeniu i pojawia się krwawienie miesięczne.

Czym istnieje endometrioza?
Endometrioza, zwana inaczej gruczolistością zewnętrzną, ocenia się rozrostem błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamę macicy. Wokół narządów wewnętrznych miednicy (macicy, jajników i jajowodów) powstają zrosty i torbiele endometrialne. Najczęściej rozrost endometrium odchodzi w sektorze otrzewnej wyścielającej jamę miednicy. W trakcie cyklu menstruacyjnego krew wystawia się poza macicę do otrzewnej, co wysyła do wytworzenia tam tkanki bliznowatej. Ta nieelastyczna tkanka pozwala obniżenie ruchomości narządów dostających się w jej zwykłym sąsiedztwie zaś chyba przyczyniać m.in. niedrożność jajowodów i zapobiec tym samym zajrzenie w ciążę.

Zrosty mogą obejmować ponad graniczące z macicą narządy: pęcherz i odbytnicę. Objawami rzadziej będącymi, ale realnymi będzie w aktualnym wypadku ból w trakcie oddawania moczu lub krwiomocz lub ucisk w trakcie defekacji.

Które są przyczyny powstania endometriozy?
Endometrioza jest wadą postępującą. Do okoliczności jej rośnięcia należą:

regurgitacja – „wsteczna menstruacja” – komórki endometrium poprzez jajowód oddalają się do jamy otrzewnej (istnieje hipoteza, że krwawienie wsteczne występuje u ludziach pań, jednakże z innych uwag nie u ludziach rozwinie się endometrioza);
implantacja – przeniesienie komórek endometrium staje w trakcie zabiegu chirurgicznego lub cięcia cesarskiego;
metaplazja komórek otrzewnej – komórki jamy otrzewnej ulegają zmianie w jednostki endometrialne;
rozsiew – w rzadkich przypadkach komórki endometrium mogą za pośrednictwem naczyń krwionośnych lub limfatycznych przyjechać do znacznie położonych narządów (mózg, płuca, gałki oczne);
dysfunkcje układu immunologicznego.
Brak pewności hormonalnej i nadmiar estrogenów że kierować do wzrostu endometriozy. Kobiety których siostry lub mamy dotknięte są tym schorzeniem przeważnie są narażone na jego działanie.
Jak zdiagnozować endometriozę?
Niekiedy endometrioza może przebywać bezobjawowo także pozostać wykryta przypadkowo przy operacji laparoskopowej w obwodzie jamy brzusznej. Do rzadkich objawów należą również plamienia lub krwawienia acykliczne, krwotoki miesięczne, krwiomocz, plamienia kontaktowe lub krwawienia z układu pokarmowego. Do zawarcia diagnozy należy wypełnić badanie laparoskopowe z biopsją lub nieinwazyjne badanie obrazowe (USG,MRI).
Jak się leczy endometriozę?
Leczenie endometriozy obejmuje operacyjne usunięcie będących już zrostów i torbieli endometrialnych laserem bądź diatermią. Używa się również suplementację hormonalną zawierającą na planu ograniczenie krwawienia z ognisk endometrium oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych połączonych z kręgiem menstruacyjnym.

Zwiększenie ruchomości narządów bezpośrednio można zorganizować stosując manualne techniki osteopatyczne akurat na macicę, jajniki i pęcherz moczowy. Metody ostatnie trzymają wykorzystanie na dowolnym czasie rozwoju endometriozy także umieją w odpowiednim stopniu podnieść jakość bycia pacjentki dotkniętej tym faktem jak i zwiększyć jej okazje na zajście w ciążę.

Leczenie osteopatyczne jest niewątpliwe, bezbolesne i nieobciążone ryzykiem powikłań. Terapia stale jest dostosowana do poszczególnych spraw pacjentki również wyznacza wartość wspomnianą w holistycznym modelu leczenia endometriozy.
Techniki osteopatyczne nie tylko zwiększają ruchomość macicy i członków położonych w jej pobliżu. Poprzez pracę pośrednio na porządku nerwowym dodaje się więcej ich ukrwienie i drenaż płynów co oraz wspomaga powrót do równowagi hormonalnej, zmniejsza dolegliwości bólowe w trakcie menstruacji kiedy także wspomaga wejściu w ciążę. Pozycja na podłożu miednicy zwiększa elastyczność tkanek podpierających macicę a owym pojedynczym również działa jej elastyczność a spokojniejsze ukrwienie. Także używając techniki osteopatyczne na kość krzyżową i kości miednicy można łatwo oddziaływać na napięcie tkanek rozwiązanych w misce zaś w ostatni środek wpadać na poprawę funkcji narządów ustalających się w niej.
Jakieś działanie osteopatyczne poprzedza szczegółowe badanie pacjentki nie tylko pod kątem ginekologicznym. Usuwa się szczegółowy wywiad chorobowy, tak aby ustalić przyczynę chorobie i zaprojektować jedyny oraz jeden plan leczenia. Uczy się i pozę mięsa a wyciągnięcie tkanek problematycznej okolicy. Rzadko występują wyznaczenia do rozszerzenia pomagania dodatkowo na zagraniczne podziały także właściwości ciała. Ekonomiczne w usuwaniu problemów natury ginekologicznej bywają techniki kranio-sakralne, które poza działaniem miejscowym wykazują działanie ogólnoustrojowe zmniejszające pobudliwość układu współczulnego, który jest solidny za reakcje stresowe a u wielu pacjentów wymaga znormalizowania.

Pod koniec każdej wizyty terapeuta rozmawia z chorym plan dalszego działania. Niekiedy konieczna jest minimalna zmiana diety lub włączenie suplementacji, tak aby skutki były adekwatne i wspaniałe. Część pacjentów odniesie korzyść wykonując pewne ćwiczenia lub zawierając pewne prac fizyczne do własnego pomysłu dnia. Każdy pacjent istnieje odwrotny a program działania będzie się u każdego różnił. Niestety narzeka samej drogi na żadne schorzenie natomiast w sukcesu endometriozy do materiału należy tymże wysoce podejść z wielu cech i holistycznie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *