Aranżacje kwiatowe – kosze i donice

 

Kosze kwiatowe to oczywiście wspaniała dekoracja naszych tarasów i balkonów. Wiszące kosze- pełne kwiatów nadają otoczeniu ciekawy wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w niedostępnych miejscach. 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są świetnym dopełnieniem idei naszego ogrodu lub altanki. Skupiają na sobie uwagę i stanowią kolorowe akcenty otoczenia. Rozlokowane na murach przełamują monotonię i rozświetlają fasadę budynku. Na rynku istnieje ogromny wybór owego rodzaju ozdób. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej zaraz na wiosnę w koszach wysadzane są petunie albo inne barwne kwiaty, które długo mogą weselić nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te wytrzymałe na mróz wytrzymują niskie temperatury i upajają swoimi barwami. 

Planując zakup kosza albo donicy, należy wziąć pod uwagę na której wysokości chcemy ozdobę zawiesić i wybrać odpowiednie kwiaty. Powieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, jednakże donice stojące wyśmienicie wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając choćby niewielki ogródek, kolorowymi donicami możemy zapewnić sobie kolejne miejsca do upraw. Donice ustawione przy wejściu do domu tworzą ozdobny i przytulny akcent. 

Ważną rzeczą jest by w ciągu upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto też do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu czy keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Warto skierować swoją uwagę na donice lechuza.  

Donice lechuza

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *