Załoga baru – podstawa sukcesu

Otwierasz lokal gastronomiczny – restaurację, bar, drink bar lub pub. Masz przygotowane środki na lokal i jego wyposażenie, jest też przygotowany projekt lokalu, jest gotowe logo a strona internetowa istnieje aktualnie w Necie. Ok. Zostało jeszcze coś. Coś z czego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia jakim jest działalność lokalu serwującego jedzenie i picie. Czynnikiem, który może wpłynąć na sukces lub jego brak. Personel. Nie istnieje łatwo bowiem znaleźć profesjonalnych kucharzy, kelnerów albo barmanów. Rzetelnych, uczciwych. Spójmy na przykład na kelnerów. Zawód trudny.

Praca kelnera nie jest łatwa. Nie każdy może być kelnerem. Począwszy na zręczności manualnej pozwalające na niesienie tacy z zamówionymi potrawami i napojami, zorganizowaniem, odpornością psychiczną na presje z kilku stron na raz, kojarzeniem – tym wszystkim musi charakteryzować się osoba chcąca być kelnerem.

 

Najczęściej są to prace sezonowe, wykonywane przez ludzi młodych, na przykład studentów. Praca niejednokrotnie w godzinach nocnych, może też zdarzyć się, iż na zmiany.

 

Dlatego skompletowanie załogi kelnerów nie jest łatwe. Nierzadko w lokalach jest duża rotacja na tych stanowiskach. Za czasów ustroju komunistycznego robiło to inaczej, na posadzie kelnera w jednym lokalu pracowało się czasem wiele lat.

 

Jeśli znajdzie się odpowiednie osoby do pracy jako kelner czy kelnerka, należy także ze swojej strony zapewnić jak najlepsze możliwe warunki pracy. Niewątpliwie należy zaopatrzyć lokal w zapaski kelnerskie, można zlecić naszycie na nich logo lokalu.

https://www.maroni.pl/zapaski-kelnerskie

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *