Jak oszacować koszt budowy domu?

Bez względu na to, jak precyzyjny lub zorientowany na szczegóły jesteś na etapach planowania, musisz pamiętać, że może dotrzeć do nieoczekiwanego przekroczenia kosztów. Bezpieczną praktyką jest odłożenie około 10 lub nawet 15% na nieprzewidziane wydatki, aby mieć pewność, że masz pieniądze na pokrycie wszelkich przekroczeń.

Istnieje wiele czynników, które oddziałują na koszty budowy domu, a oszacowanie kosztów że być niełatwym zadaniem.

Najszybszym sposobem oszacowania kosztów budowy domu jest znalezienie podobnych domów w okolicy, które posiadają taki sam ogólny wygląd i rozmiar jak ten, który chcesz zbudować. Następnie weź cenę sprzedaży pomniejszoną o koszt gruntu, a otrzymasz zgrubne i szybkie oszacowanie kosztów budowy. Nie stanowi toż naturalnie nauka ścisła, ale przestrzegając tej podstawowej zasady, będziesz w stanie uzyskać przybliżone oszacowanie.

Jeśli dom, z którym porównujesz, został zbudowany kilka lat temu, to powinieneś uwzględnić koszt aprecjacji ze względu na wzrost kosztów robocizny i materiałów o 2 do 5% w skali roku.

Możesz samemu oszacować koszt wszystkich materiałów i elementów np.: kleje Loctite – jeżeli chcesz ich użyć, cegły, deski, okna itp.

Na koszty budowy domu dodatkowo wpływa charakterystyka wnętrza domu. Załóżmy iż chcesz całkowicie umeblowaną piwnicę i dom, to już zrobi kolosalną różnicę.. Należy to zawrzeć w kosztorysie.

Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy firmy budowlanej. Jeśli wskażesz im typ domu, który Cię interesuje, powinni stanowić w stanie szybko oszacować. Zwykle, ze względu na wiedzę oraz doświadczenie, ich oszacowanie że stanowić niezwykle podobne do rzeczywistego kosztu budowy.

A jeśli dom, który planujesz zbudować, różni się od tego, który jest wzniesiony w Twojej okolicy? Tutaj jest wskazówka. Przejdź do trybu online i wpisz terminy plany domów bądź plany domów. Znajdziesz mnóstwo witryn, które oferują tysiące planów domów. Możesz wyszukiwać według typu, rozmiaru, liczby pokoi itp., A za niską cenę możesz pobrać plan. Następnie poproś przyjazną firmę budowlaną o wycenę.

Jeszcze innym sposobem jest użycie zestawów do budowy domu. Ponownie przejdź do trybu online i wpisz zestawy do budowy domu. Istnieje mnóstwo firm oferujących zestawy do budowy domu, które mają wszystko (z wyjątkiem robocizny), czego potrzebujesz do budowy domu. Następnie poproś firmę budowlaną o wycenę kosztów robocizny. Koszty robocizny stanowią znaczną część kosztów budowy własnego domu, a jeżeli jesteś doświadczenie, użycie zestawu do budowy domu i samodzielne zbudowanie go może znacznie obniżyć oszacowanie.

Koszty budowy domu nierzadko mogą być ogromnie trudne do ustalenia. Ale jeśli zastosujesz niektóre z opisanych powyżej metod, będąc oczywistymi i zorientowanymi na szczegóły, będziesz w stanie ogromnie dokładnie oszacować koszty budowy swojego domu.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *