Przygotowanie dachu przed montażem gontów dachowych

Montaż gontów może być trudnym zadaniem a nie należy go podejmować, jeżeli nie wiesz, co robisz. Istotne jest, żeby upewnić się, że wykonałeś odpowiednie przygotowanie dachu przed zainstalowaniem gontów dachowych, w innym razie ryzykujesz integralność nowego dachu. Źle przygotowany dach może szybko doprowadzić do dziur i pęknięć, które z kolei doprowadzą do nieszczelnego dachu. Oczywiście pierwszą częścią przygotowania dachu przed montażem gontów jest zerwanie ładowni lub uszkodzonych gontów, które wymieniasz. Chociaż możliwe jest pozostawienie ich włączonych, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia, należy je wymienić, jak tylko jest to możliwe.

Może Ciebie zainteresować ta strona: http://festal.pl/dachowka/malowanie-dachowki/.

Jeśli używasz tych samych desek dachowych bez ich wymiany, naprawdę powinieneś sprawdzić każdą z nich, żeby upewnić się, iż żadna z nich nie wymaga wymiany. Upewnij się, iż wszystkie są dobrze przymocowane, żeby zapobiec uszkodzeniu okładziny lub gontów. Musisz też upewnić się, że nie ma żadnych śmieci, bowiem to więcej może spowodować uszkodzenie nowego dachu. Upewnij się, iż z dachu nie wystają żadne gwoździe ani inne przedmioty.

Zainstalować okapnik wokół końców okapów dachu. Pamiętaj, by używać ocynkowanych gwoździ, aby nie rdzewiały podczas deszczu. Dodając krawędź okapnika do górnej części dachu, zainstaluj w ten jeden sposób, ale ażeby była dobra, musi ona być na pozostałą krawędź okapnika. Jeśli potrzebujesz wykonać jakiekolwiek połączenia, albowiem długość okapnika nie jest wystarczająco długa, żeby zmieścić się na całej długości okapu, po prostu nałóż na siebie dwa elementy i zgnij aluminium na miejsce.

Nałóż filc na kilka cali i całkowicie zakryj jedną stronę dachu. Aby zainstalować wywietrznik dachowy w tym miejscu, należy wyciąć niewielką część dachu po obu stronach szczytu, praktycznie na całej długości dachu. Teraz przykryj pozostałą stronę dachu filcem, a również zakryj utworzony przez ciebie otwór wentylacyjny. To zostanie przycięte później. Zakończyłeś już przygotowanie dachu przed zamontowaniem gontów dachowych oraz jesteś gotowy do pokrycia dachu gontem.

Dekarstwo to szczególne zajęcie, które specjalizuje się w restauracji pokryć dachowych.

Praca ta polega na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a również zapewnieniu ochrony przed żywiołami i pogodą. 

Obecnie w Polsce odnawia sie wiele domów i jest zapotrzebowanie na prace dekarzy.

Szczególne warunki, w jakich te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane i przeciwpożarowe oraz standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w których praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga konkretna wiedza oraz umiejętności, które wymagają być wykonane i wypełnione poprawnie, w przeciwnym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób żyjących w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest owego przykładem.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *