Witaminy – w jaki sposób je magazynować

Istnieją dwa główne rodzaje witamin, witaminy rozpuszczalne w wodzie i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, a sposób, w który organizm przechowuje czy nie gromadzi witamin pobranych z pożywienia, zależy z tego, jaki zatem jest typ. Organizm nie może magazynować witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że ​​dana osoba musi codziennie uzupełniać spożycie witamin rozpuszczalnych w wodzie. Osiem witamin z grupy B i witamina C to witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz organizm nie może magazynować zawartości tych witamin.

Nie chodzi po prostu o to, iż organizm nie może przechowywać witamin rozpuszczalnych w wodzie, a również witaminy rozpuszczalne w wodzie są łatwo niszczone przez niewłaściwe przechowywanie, obchodzenie się lub gotowanie żywności zawierającej te witaminy. W szczególności istotne jest, żeby nie przegotować warzyw przez gotowanie, ponieważ witaminy rozpuszczalne w wodzie są z nich wypłukiwane, ale brak możliwości przechowywania witamin rozpuszczalnych w wodzie można przezwyciężyć przez lekkie gotowanie lub gotowanie na parze i użycie wody z tego warzywa ugotowano sosy i sosy. Bowiem organizm nie może przechowywać witaminy C albo innych witamin rozpuszczalnych w wodzie, istotne jest, ażeby spożywać zbilansowaną dietę z co najmniej 5 porcjami owoców oraz warzyw, ażeby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość witamin do wykorzystania w razie potrzeby, a osoba nie cierpi. z niedoboru witamin spowodowanego niezdolnością organizmu do magazynowania zawartości witamin.

Z drugiej strony organizm może przechowywać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Ciało będzie przechowywać zawartość witamin w komórkach tłuszczowych, by można je było użyć w razie potrzeby, a osoba nie musi spożywać tak wielu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach tak nierzadko, jak jest to miejsce w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie. Komórki tłuszczowe przechowują witaminy A, D, E i K, albowiem są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.


https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/jak-leczymy/


Istotne jest także prawidłowe przechowywanie suplementów witaminowych, by nie osłabić ich dobroczynnych właściwości. Najlepszym sposobem przechowywania suplementów witaminowych jest pojemnik z zakręcaną pokrywą i umieszczanie go w suchym miejscu. Przechowując suplementy witaminowe, ważne jest też, by sprawdzić, lub nie były przechowywane dłużej niż data przydatności do spożycia. Nie wolno zagwarantować zawartości witamin w suplementach, jeśli przechowujesz tabletki witaminowe po upływie czasu ich przydatności do spożycia.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *