Czy suplementy odchudzające działają

tabletki na odchudzanie

Nieważne, co robisz – przeglądasz internet, surfujesz po kablu, czy przeglądasz ulubione czasopismo – znajdziesz mnóstwo reklam promujących magiczne właściwości suplementów odchudzających. Suplementy odchudzające mają różne kształty, rozmiary i style oraz mają szereg roszczeń i rozwiązań. I są wszelkiego rodzaju roszczenia – od tabletek, plastrów i kremów. Ale czy te lekarstwa naprawdę działają? Tylko Ty sam możesz o tym zadecydować. Przyjrzyjmy się niektórym z najpopularniejszych produktów odchudzających oraz pozytywnym i negatywnym skutkom każdego z nich, abyś mógł podjąć decyzję.

Gorzka Pomarańcza, Citrus Aurantium i Kwaśna Pomarańcza: Produkty te są wytwarzane bezpośrednio z skoncentrowanych ekstraktów ze skórki pomarańczy. Często twierdzą, że zwiększają metabolizm, ale nie ma jednoznacznych testów, które by to potwierdziły. Gorzka pomarańcza, Citrus Aurantium i Sour Orange zawierają pobudzającą synefrynę, która może powodować nadciśnienie i toksyczność sercowo-naczyniową. Osoby z chorobami serca, nadciśnieniem i jaskrą powinny ich unikać za wszelką cenę.

Chrom. Twierdzenia, że ​​chrom zwiększa utratę wagi i poprawia skład ciała, zostały poparte jednym głównym badaniem, które dowiodło, że jest to walizka. Istnieją dwa rodzaje chromu: trójwartościowy (który organizm potrzebuje i jest uważany za bezpieczny w dawkach 200 mikrogramów lub mniej dziennie) i sześciowartościowy (ale ta forma może powodować rozstrój żołądka, wrzody, konwulsje, choroby nerek i wątroby oraz śmierć).

Sprzężony kwas linolowy (CLA) : Ten produkt twierdzi, że promuje szczupłą sylwetkę, ale jest bardzo niewiele badań, które faktycznie wspierają twierdzenia marketingowe. Chociaż potrzebne są dalsze badania, CLA jest ogólnie bezpieczny.

Efedryna/efedryna: Efedryna może wspomagać utratę wagi poprzez hamowanie apetytu, a badania dowiodły jej skuteczności w połączeniu z kofeiną. Jednak efedryna powoduje nadciśnienie, udar i poważne problemy z sercem, dlatego w kwietniu 2004 zakazano sprzedaży suplementów diety zawierających efedrę.

7-Keto Dehydroepiandrosteron (7-keto DHEA): Wstępne badania wskazują, że ten produkt może zmniejszać masę ciała i skład tłuszczu poprzez zwiększenie metabolizmu, ale potrzebne są większe badania naukowe.

Kwas hydroksycytrynowy (HCA) i Garcinia Cambogia: Te produkty podobno hamują apetyt i poprawiają metabolizm tłuszczów. Chociaż badania wykazały mieszane wyniki, są one ogólnie bezpieczne.

L-karnityna: L-karnityna twierdzi, że hamuje otyłość, ale jest bardzo mało dowodów na jej skuteczność.

Dihydroksyaceton (DHA), pirogronian i dihydroksyaceton i pirogronian (DHAP): Kilka małych badań sugeruje, że te suplementy mogą mieć niewielki wpływ na utratę wagi, ale potrzebne są badania. Obecnie nie zgłoszono żadnych poważnych skutków ubocznych.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *