Makijaż – garść ważnych podpowiedzi

Wybór barwy podkładu.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Miast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to chociażby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim zabierzesz się za nabywanie i testowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno rzec, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *