Czym są suplementy diety?

kapsułki

Wbrew powszechnym przekonaniom suplementy diety to nie leki. Bliżej im do produktów spożywczych. Są to środki, które zgodnie z przepisanymi prawnymi nie muszą być badane i testowane na większej grupie osób, zanim dopuści się je do sprzedaży. Niektórzy producenci nie sprawdzają zatem ich skuteczności. Ale to nie oznacza, że wszystkie firmy tak robią.

Catering dietetyczny Częstochowa

Istniej wiele firm, które specjalizują się w produkowaniu bardzo dobrych suplementów diety. A środki tego rodzaju mają pewną przewagę nad „normalnymi” lekami. Przede wszystkim łatwiej można je dostać. W przeciwieństwie do leków nie występują wyłącznie w aptekach, bo są też sprzedawane w sklepach internetowych, sklepach ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich, drogeriach, a nawet zwykłych dyskontach i hipermarketach. Suplement może mieć naprawdę wysoką jakość. Nieraz potrafi zawierać większą dawkę czynnej substancji od standardowego środka farmakologicznego. Dzięki suplementom dieta staje się bogata w dodatkowe substancje odżywcze. Potrafią one uzupełnić pewne niedobory, by człowiek po prostu lepiej się poczuł.

Nawet suplementów nie należy jednak przyjmować bez opamiętania i np. „na wszelki wypadek”. Są to jednak środki o określonym działaniu, dlatego powinny być spożywane w konkretnych sytuacjach. Przed sięgnięciem po jakikolwiek suplement warto wykonać sobie podstawowe badania krwi. Pomogą one stwierdzić, czy rzeczywiście ma się z czymś problem i czy dieta wymaga uzupełnienia.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *